Odigrana 3. i 4. kola Međunarodne ženske lige LIBL

Ovog vikenda u Hrvatskoj su se odigrala 3. i 4. kolo međunarodne ženske boćarske lige LIBL. Na otov Vis u Komižu doputovali su slovenski Triglav i Krim, a Škola boćanja Čavle na Grogniku je ugostila Kolektor.

U nedjelju 29. siječnja u prohladnoj dvorani na Grobniku igračice Škole boćanja Čavle ugostile su Kolektor iz Idrije i Dalmatinac iz Rume i bez obzira na hladnoću pokazale odličnu igru. Od nacionalnih reprezentativki prisutnih zemalja za Kolektor su nastupale Sara Jenčič i Polona Zule, za ekipu Dalmatinac Ruma Nataša Antonjak, Ivana Šaić i Milica Kolundžija, za Talijanski Buttrio sestre Virginia i Catterina Venturini, Barbara Zurini i slovenska povremena reprezentativka Helena Ludvik, te za domaćine Čavle ŠB sestre Virginia i Carrolina Bajrić i Tea Čančarević. Igra je bila zanimljiva i atraktivna.

Najzanimljivije su bile igre bližanja i izbijanje u krug gdje su Sara Jenčič i Helena Ludvik odigrale napeti susret te remizirale 20:20. S druge strane Nataša Antonjak bila je bolja od Virginie Bajrić 22:19

Napeto je bilo i u pojedinačnim susretima između Polone Zule koja je u dva navrata tijesno izgubila prvo protiv Barbare Zurini 9:8, a nakon toga i protiv Ire Nimčević 11:9

Precizna izbijanja ponudila su odlične nastupe igračica Čavle ŠB koje su ostvarile najbolje rezultate u obje serije , iznimno uzbudljivo bilo je u prvoj seriji gdje je Tea Čančarević pobijedila pogotkom zadnjeg balina svoje protivnice Antonjak (12) i Jenčič (16), a u drugoj seriji pljesak je dobila mlada četrnaestogodišnjakinja Dorotea Maršanić koja je također slavila protiv obje protivnice pogodivši 16.

Izvanrednu predstavu prikazala je i Virginia Venturini u brzinskom izbijanju pogodivši 37 boća iz 45 pokušaja, a ugodno iznenađenje bila je igra Petre Pivk Lukančič pobijedivši HR reprezentativku Virginiu Bajrić 28:26,  Tea Čančarević napravila 17 u preciznom, a Sara Jenčič u krug 24 .

Odlična igra svih ekipa pokazala je pozitivni pomak u kvaliteti i napretku pojedinih igračica te sa sigurnošću možemo reći  da će s vremenom ovakvi susreti biti pokazatelji novih nada u ženskom boćanju.

Lijepo je za napomenuti da je  susret je odsudila proslavljena hrvatska igračica Nives Jelovica, a da su susrete pratili osvajači medalja Bruno Kraljić i Erik Čeh.

Nataša Antonjak, Dalmatinac Ruma: Nakon odigranih utakmica u Rijeci protiv ekipa Čavle ŠB iz Hrvatske i Butrio iz Italije, uprkos porazu u ukupnom plasmanu, možemo reći da smo zadovoljni cjelokupnim nastupom. Svaka djevojka se potrudila da da sve od sebe i pruži što bolju igru, bez obzira na nedostatak treninga i rada koji su prisutni zbog pauze tokom zime, što to govore i sami rezultati. Na terenu je bilo dosta mladih takmičarki, zatim predstavnica reprezentacija, nosioca medalja sa svjetskih i evropskih prvenstava, što je također dokaz kvalitete ove lige. Osim zime, koja nas je sve pomalo ometala, organizacija je bila odlična i sve je proteklo u najboljem mogućem redu, zbog čega smo posebno zahvalni. Za nas, LIBL je odlična prilika da se koliko-toliko održi kontinuitet u igri i bar donekle ograniči pauza, sa kojom se mi u Srbiji zbog vremenskih uvijeta i nedostatka dvorane suočavamo.

Miha Sodec, trener Krima: Zanimljiva i atraktivna igra se odvijala i na drugom terenu malo južnije, u toplijim podnebljima. Unatoč nedostatku Floride, igrali smo planirano i završili smo prijateljski susret s domaćom ekipom. Kao što je već rečeno LIBL ima za zadatak daljnji razvoj ženskog boćanja na ovim prostorima. Bilo je svega, napetih utakmica, preobrata, vrhunskih poteza i na kraju se nadam da su gledatelji bili zadovoljni pokazanim. Posebno bi pohvalio štafetu Volčina/Vorin i izbačenih 40 i Nininih 34 u brzinskom. Unatoč velikoj odsutnosti naših igračica zadovoljan sam s igrom i veseli me napredak mlade Laure i Leje.

Trener Vinko Sviličič ( BK Komiža ): Ovaj način turnirskog igranja međunarodne ženske lige (LIBL) pun je pogodak, naročito u ovom zimskom periodu kada nacionalne lige miruju. Šteta je što u ovoj ligi nije uključeno više ekipa (barem 12). Evo, u ovom 3.i 4. kolu prikazana je zavidna razina igre svih sudionica, te su postignuta dva vrlo vrijedna rezultata i to u brzinskom izbijanju N. Volčina pogodivši 34 boće i u štafetnom ista igračica sa suigračicom A. Vorih gdje su ostvarili rezultat sa 40 pogođenih boća. I na kraju ono što je najvrednije, druženje ekipa nakon natjecanja kao i stvaranje novih prijateljstva.

Jelka Kožman

LJESTVICA: