Natječaj za sudjelovanje na izložbi sportske fotografije

ZAJEDNICA SPORTOVA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE i HRVATSKA OLIMPIJSKA AKADEMIJA  u suradnji sa Sportskom zajednicom Istarske županije, Savezom sportova Unsko-sanskog kantona (BiH), Zavodom za šport, kulturo, turizem in mladino Novo mesto – Dolenjska regija (SLO), Športnom zvezom Koper – Obalno kraška regija (SLO), Združenjem slovenskih športskih društev v Italiji (IT) raspisuju natječaj.

Pravila natječaja:

• Na natječaju mogu sudjelovati amaterski i profesionalni fotografi bez ograničenja.
  • Fotografije moraju biti snimljene u 2017. g.
  • Autor može prijaviti neograničen broj fotografija, ali najviše tri rada (ili pojedinačne fotografije ili tri kolekcije) iz istog sporta, osim u atletici (najviše 3 fotografije iste discipline).
    Kolekciju čine tri (3) fotografije i prihvaća se kao jedan rad. U prijavnici treba jasno i nedvosmisleno naznačiti kolekciju te označiti raspored svake pojedine fotografije unutar kolekcije. Autor može u programima za obradu fotografija sam napraviti montažu svojih fotografija u kolekciju.
  • Prijavu i predaju fotografija potrebno je izvršiti putem online obrasca dostupnog na mrežnim stranicama Zajednice sportova PGŽ (sport-pgz.hr).
  • Fotografije se šalju isključivo u digitalnom obliku u .jpg /.jpeg/ formatu pojedinačne veličine fotografije / datoteke / ne veće od 5 MB, rezolucije 300 dpi.
  • Fotografije mogu biti u boji /B/, monokromatske /M/ i crno-bijele /CB/.
  • Obrada fotografije u programima za uređivanje fotografije dopuštena je do mjere koja ne narušava i ne mijenja osnovni smisao snimljenog sadržaja.
  • Krajnji rok dostave fotografija je 5.  studeni 2017. g.

Prosudbeno povjerenstvo (žiri):

Po zatvaranju natječaja sve pristigle fotografije pregledat će Prosudbeno povjerenstvo formirano od predstavnika struke i organizatora.

Prosudbeno povjerenstvo odabrat će do 50 najboljih fotografija te ih prirediti za izlaganje. Od najboljih fotografija povjerenstvo će istaknuti fotografiju za prvu, drugu i treću nagradu te posebna priznanja.

Nagrade i priznanja:

• Prvo mjesto – zlatna medalja                                 500 EUR
  • Drugo mjesto –  srebrna medalja                           300 EUR
  • Treće mjesto – brončana medalja                          200 EUR
  • Nagrada (u naravi) za najboljeg mladog autora
    (autor na dan zaprimanja fotografija ima manje od 21 godinu)
  • 5 pojedinačnih diploma za izvrsnost

Katalog izložbe:
Organizatori će izdati katalog u digitalnom formatu i dostaviti ga svim sudionicima natječaja na e-adresu navedenu u prijavnici.

Autorska prava:

• Neke od izabranih fotografija bit će tiskane na promotivnom materijalu izložbe, npr. na pozivnici za otvaranje izložbe i pratećih manifestacija, na plakatu ili na informaciji za novinare. Svi spomenuti oblici objava su nekomercijalne vrijednosti i jedina im je svrha promocija izložbe, autora i sporta u cjelini,
  • Organizatori izložbe mogu koristiti prijavljene fotografije za potrebe popularizacije sporta, provedbe olimpijskih načela te aktivnosti usmjerenih promociji kulture i umjetnosti u funkciji sporta,
  • Moralna autorska prava, u smislu ispravnog potpisivanja autora u svim oblicima objave, bit će poštivana,
  • Sudionik natječaja prijavljuje isključivo svoje fotografije i preuzima odgovornost za autentičnost i sadržaj prijavljenih fotografija,
  • Sudjelovanjem na natječaju sudionici pristaju na uvjete natječaja.

Objava rezultata:

• Rezultati natječaja bit će objavljeni na mrežnim stranicama Zajednice sportova PGŽ.
  • Autori će biti obaviješteni e-mailom do kraja studenog 2017. g.

Izložba najboljih radova:

• Organizatori će nakon zaključenog natječaja najbolje fotografije predstaviti javnosti na foto izložbi koja će biti organizirana početkom prosinca 2017. g. u Rijeci.
  • Mjesto i točno vrijeme održavanja izložbe odredit će se naknadno. Izložba, osim u Rijeci, može biti postavljena i u drugim mjestima Hrvatske te zemljama suradnika.

Glavni pokrovitelj izložbe:
Primorsko-goranska županija (HR)

Pokrovitelji izložbe:
Hrvatski olimpijski odbor
Središnji državni ured za šport RH
Hrvatska olimpijska akademija

Suradnik u projektu: