Nastup na 64. turniru Targa Rosa

U talijanskom gradu Alassiu 1. i 2. travnja održan je međunarodni turnir na kojem je sudjelovalo preko 1300 igrača u tri kategorije, muški, žene i juniori i na kojem su po prvi puta nastupile hrvatske predstavnice Tea Čančarević i Carrolina Bajrić.

Sudjelovala su 32 ženska para iz Italije, Francuske​ i Hrvatske. Naše djevojke su pokazale pravo izdanje te su prvi dan prošle grupu sa dvije pobjede. U osmini finala nakon 1 sata i 45 minuta igre pobijedile talijanskih par rezultatom 11:10 .

U četvrt-završnici još jedna dramatična utakmica gdje su djevojke nakon odličnog starta i vodstva 8:2 upale u krizu te le završnicu utakmice dovele u dramu. Prije kraja Tea je pogotkom balina sa predzadnjom boćom spašava vodstvo od 10:9 što se pokazalo ključnim za pobjedu, u zadnjem bacanju Carrolina valja dvije boće u 50 cm i veselje može početi, polufinale velikog turnira je osigurano​.

Polufinale je priča koju treba doživjeti više od 1000 gledatelja pratilo je završnicu sve tri kategorije. Impresionirane, djevojke nisu uspjele prikazati dosadašnju igru, poražene su rezultatom 13:4 od kasnijih osvajačica turnira. Fantastičan doživljaj, ambijent i neprocjenjivo iskustvo za djevojke.

Na turniru je nastupio i Roland Marčelja koji je zaigrao u finalu muškog turnira u konkurenciji 311 četvorki iz Italije, Francuske, Španjolske,Švicarske i dr.

Dean Klarić

Datum objave: 04.04.2017.