Nacrt prijedloga iskaza o procjeni učinaka propisa za Zakon o sportu

Obavještavamo vas da je na stranici https://esavjetovanja.gov.hr/Econ/MainScreen?EntityId=5033 otvoreno savjetovanje sa zainteresiranom javnošću o Nacrtu prijedloga iskaza o procjeni učinaka propisa za (važeći) Zakon o sportu.

Opis savjetovanja: Središnji državni ured za šport obavještava zainteresiranu javnost o otvaranju javnog savjetovanja o Nacrtu prijedloga iskaza o procjeni učinaka propisa za Zakon o športu. Cilj savjetovanja je prikupiti komentare, primjedbe i prijedloge zainteresirane javnosti u svrhu donošenja novoga Zakona o športu, odnosno propisivanja zakonskoga rješenja koje će biti primjenjivo u praksi.

Savjetovanje je otvoreno do: 21.4.2017.

Tekst objave na portalu, stavljamo u prilogu s obzirom na činjenicu da mnogi nisu ostvarili pristup stranici internetskog savjetovanja. Tekst sa navedene stranice priložen je u cijelosti. Ukoliko želite sudjelovati u ovom javnom savjetovanju možete to učiniti na navedenoj internetskoj stranici, a ako želite možete i Hrvatskom olimpijskom odboru ([email protected]) dostaviti svoje prijedloge ili komentare te ćemo ih zajednički unijeti u tekst prijedloga i komentara Hrvatskog olimpijskog odbora. Ukoliko želite prijedloge i komentare dostaviti Hrvatskom olimpijskom odboru molimo da to dostavite do 18. travnja 2017. godine, kako bi mogli pripremiti unošenje istih na objavljenu internetsku stranicu

Također vas obavještavamo da je pokrenuta procedura za izradu Nacrta prijedloga Nacionalnog programa sporta, od strane Središnjeg državnog ureda za šport, koji je u tu svrhu osnovao radno tijelo, te će svi dionici sporta imati mogućnosti isticati svoje prijedloge u svrhu donošenja navedenog dokumenta za daljnji razvoj hrvatskog sporta. HOO je osnovao radnu grupu koja ima zadaću suradnje s nadležnim tijelom, u ime HOO-a i njegovih članica, u svrhu izrade navedenog dokumenta.

link: https://esavjetovanja.gov.hr/Econ/MainScreen?EntityId=5033

ZAKON O SPORTU – OBRAZAC ISKAZA O PROCJENI UČINAKA PROPISA (1)

Datum objave: 31.03.2017.