Međunarodni juniorski turnir “Božić 2017”

U organizaciji Boćarskog saveza grada Rijeke organiziran je Međunarodni juniorski turnir “Božić 2017”.
Sudjelovalo je 8 reprezentacija, sastavljenih od 3 igrača.
Na programu su bile discipline PAR, POJEDINAČNO, BLIŽANJE I IZBIJANJE U KRUG i BRZINSKO IZBIJANJE.

Reprezentacije su podijeljene u dvije grupe, u kojima su po sistemu svaki sa svakim odigrale tri susreta, sva tri odigrana u subotu.

Prvoplasirane iz svake grupe u nedjelju su odigrale za pobjednika turnira, a drugoplasirane u grupi za podjelu 3. i 4. mjesta.

Borba za pobjednika turnira riješena je glatkom pobjedom HRVATSKE 1 nad FRANCUSKOM rezultatom 8 : 0, dok je borba za 3. mjesto ponudila neizvjesnu završnicu. Susret je završio neriješeno, 4 : 4 i prišlo se doigravanju za pobjednika susreta sa tri bližanja i tri izbijanja bulina.

Tri bližanja i tri izbijanja ponovno su dali jednak rezultat (3 : 3)

Tek je četvrta, dodatna serija u kojoj je Ante Nemarić uspješno a bližao i izbijao, donio pobjedu, jer Nik Švara bio je uspješan u bližanju, ali ne i u izbijanju bulina.

Proglašen je i najbolji “brzinac” turnira igrač Hrvatske 1 Mateo Načinović koji je u četiri utakmice imao rezultate 40, 41, 41 i 44 pogodaka.

Svim igračima prve četiriplasirane reprezentacije predsjednik Organizacijskog odbora Turnira Damir Jasić dodijelio je  pehare, pobjedničkoj ekipi veliki pobjednički pehar, a voditelji delegacija dobili su plakete za sjećanje na ovaj turnir.

KONAČNI POREDAK:

1. HRVATSKA 1