Ivan Čorić i Mateo Načinović dobitnici Nagrade “Dražen Petrović”

Članovi Hrvatske juniorske boćarske reprezentacije Ivan Čorić i Mateo Načinović dobitnici su Nagrade „Dražen Petrović“ za najuspješniji sportski par,štafetu ili posadu mlađih dobnih kategorija u 2016. godini.

Boćarima Ivanu Čoriću i Mateu Načinoviću pripala je nagrada za najuspješniji sportski par, štafetu ili posadu mlađih dobnih kategorija za 3. mjesto osvojeno u štafetnom izbijanju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Casablanci u rujnu 2015. godine. Izbornik reprezentacije do 18 godina je Čedo Vukelić.

Dobitnicima će se Nagrada „Dražen Petrović“ uručiti 10. rujna na proslavi 25. godišnjice osnutka HOO-a u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu, a među uručiteljima će biti i predsjednik Međunarodnog olimpijskog odbora Thomas Bach.

Nagrada nazvana po košarkaškoj legendi i nositelja triju olimpijskih odličja, dodjeljuje se darovitim mladim sportašima i ekipama za izvanredne sportske rezultate. Proteklih je godina nagovještavala buduće uspjehe nagrađenih sportašica i sportaša. Tako je dvostruka olimpijska pobjednica u bacanju diska Sandra Perković 2009. godine bila dobitnica ove Nagrade, a 2010. godine brončani boksač na OI Rio Filip Hrgović.

Nagrada je pisana povelja sa stiliziranim likom Dražena Petrovića te novčani iznos. O kandidatima koje su predložili nacionalni sportski savezi odlučuje Odbor u sastavu Sandra Mandir, istodobno i predsjednica Odbora, Boško Lozica, Miho Glavić (HOO), Mario Zorko, Vinko Knežević, Nikola Lipovac, Dea Redžić (Hrvatski zbor sportskih novinara), Ana-Marija Bujas Čelan, Išvan Varga, Natko Zrnčić Dim (Komisija sportaša HOO-a), Dubravko Šimenc, Martina Zubčić, Tamara Boroš (Hrvatski klub olimpijaca).

(hoo/msč)

Datum objave: 05.09.2016.