Boćarski kamp i pripreme za kadete i juniore u Dubrovniku

Boćarska reprezentacija Hrvatske uzrasta mlađi juniori završila je pripreme koje je 4 dana odrađivala u boćarskoj dvorani u Srebrenom, te na boćalištu u Donjem Brgatu.

Na pripremama juniorske i kadetske reprezentacije, od 8. – 11.kolovoza koje je vodio izbornik Čedo Vukelić sa pomoćnim trenerom Markicom Dodigom sudjelovali su reprezentativci: Luka Jozipović (BK Biston Brela), Adrian Radola (BK Hrboki), Bepo Ivčević (BK Komiža), Karlo Petrović (BK Pašac), Karlo Vukelić (BK Vargon), Filip Matijašić (BK Trio Pazin), Lovro Šipek (BK Sveti Jakov Jadranovo) i Alen Dretvić (BK Lovran). Usporedo sa pripremama reprezentacije održan je i ljetni kamp za najmlađe boćare sa područja Dubrovačko-neretvanske županije na kojem je sudjelovalo 20 boćara iz 6 klubova. U sklopu priprema i kampa odigrana je i utakmica između reprezentacije Boćarskog saveza Dubrovačko-neretvanske županije i reprezentacije Hrvatske. Igralo se 14 disciplina, reprezentativci Hrvatske bili su na svom nivou, slavili su u 11 disciplina, tek u jednoj su slavili domaćini, a 2 discipline su završile nerješeno pa je konačni rezultat glasio 24:4 za reprezentaciju Hrvatske. Za reprezentaciju našeg Dubrovačko-neretvanskog Saveza nastupali su: Matko Pendo (Komolac), Luka Gašpar (Ploče), Dario Dujmović (Gornja Vrućica), Marko Batinić (Hvidra Gromača), Stijepo Batinić (Hvidra Gromača), Dominik Batinić (Hvidra Gromača), Marin Batinić (Hvidra Gromača), Nikola Lučić (Hvidra Gromača), Matko Džamonja (Komolac-Ombla), sa voditeljima Lukom Hendićem i Stjepanom Knegom. Svi sudionici ovih boćarskih dana na čelu sa izbornikom reprezentacije Hrvatske posjetili su posljednje počivalište rano preminule sportašice Mateje Knego, te položili cvijeće i zapalili svijeće. Izbornik reprezentacije jako je zadovoljan odrađenim pripremama, te sa reprezentacijom odlazi na međunarodni turnir u Sloveniju. Pohvalno se izrazio i o mladim boćarima Dubrovačko-neretvanske županije, pohvalio je njihov kontinuirani napredak, te održavanje kampa i natjecanja u njihovim kategorijama.

(Luko Hendić)

Datum objave: 12.08.2016.